| BlackRaven45 a întrebat:

Exista vreo facultate care sa aiba vreun program de studii legat de arta digitala?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pe lângă cele menționate, master parca se poate face. Nu știu dacă la noi în țară este.
Verifica programele de studiu ale facultăților de arta ca sa te lămurești.

| Ineys a răspuns:

Facultatea de arte clasice. Tot ce inveti acolo se aplica si in arta digitala doar ca e alt mediu... Dar sunt aceleasi concepte. Intelegi ce vreau sa zic? Un stickman se deseneaza la fel si pe foaie si pe o tableta digitala. laughing

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

P.S: Din ce stiu eu exista cursuri private pentru asa ceva, si oricum nu-ti trebuie o diploma de facultate pentru asta. Trebuie doar sa excelezi in ceea ce faci si nu o sa ai griji daca vrei un job pe treaba asta.