| Aly11316 a întrebat:

Exista vreo legatura intre ideologie si altitudinea reliefului?
Vreau macar 2-3exemple si de ce.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca exista si nici nu am intalnit asemenea pareri, desi s-ar putea sa existe.

| Aly11316 explică (pentru Ioandelasal):

E cam vag răspunsul...

| johnnny123 a răspuns (pentru Aly11316):

Și totuși mai puțin vag decât întrebarea...

Dacă există vreo legătură între "ideologie" și "altitudinea reliefului", este același gen de legătură care există între oricare alte două lucruri din univers. De exemplu între "psihanaliză" și "termoconductivitate" sau între "filologie" și "pasteurizare".

Adică este posibil să concepi un lanț de legături de la una la alta, dar în niciun caz acesta nu are vreo relevanță.

| Aly11316 explică (pentru johnnny123):

Pur si simplu asta ne a cerut... Nu.i vina mea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aly11316):

Nu puteam avea alt raspuns, tinand seama de ce stiu si cred eu.
Doar daca iti spuneam ca exista legatura atunci trebuia sa explic legatura.

| sierra1 a răspuns:

Adică cu cât stai mai spre munte ai alte ideologii (mai înalte)?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cum hoc, ergo propter hoc.