| Alexandru0007 a întrebat:

Exista vreo legatura intre oamenii plinuti si veselie? happy
Nu prea am vazut unul care sa nu imi dea o stare pozitiva ori sa fie mereu vesel.

3 răspunsuri:
| MihaitaDd a răspuns:

Cica: "Dr. William Fry, profesor emerit la Stanford University Medical School, sustine ca râsul din toata inima ajuta la mentinerea siluetei. Dupa opinia acestui medic, râsul este o forma de "Jogging intern", echivalent cu trei minute de exercitii de gimnastica aerobica (dubleaza ritmul cardiac pentru trei-cinci minute, mareste consumul de oxigen, actioneaza diafragma si musculatura abdominala). Când râsul se opreste, ritmul cardiac scade sub normal, creând o senzatie de relaxare ce poate dura mai bine de jumatate de ora. Aceste constatari ofera o noua perspectiva asupra zicalei "sa faci haz de necaz"."

e ceva studiu care l-am citit pe net:
http://www.scritub.com/medicina/KILOGRAMELE-IN-PLUS-REGIMURI-P104151193.php

e la puctul 261.
RECOMANDĂRILE MINDELL PENTRU CURA DE SLĂBIRE

| Alexandru0007 explică (pentru MihaitaDd):

Nu vreau sa slabesc ci sa stiu de ce sunt grasii tot timpul veseli big grin

| Bizon95 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Poate pentru ca nu sunt stresati de foame... continuu big grin