| andreea_9339 a întrebat:

Facultate in romania sau in germania (nu stiu germana, doar foarte puțin)?

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Si la noi in tara sunt facutati foarte bune!
Germania sau nu totul depinde daca inveti!
Mai preferabil era o tara gen Anglia sau Franta e mai usor de invatat limba :/
Germana e grea. Eu stiu si engleza si franceza. big grin

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu cunosti limba germana la perfectie, mai bine faci facultatea in Romania.
Daca esti deschisa sa inveti usor limbile grele, o poti face cu profesor si pana la anul cand se deschid portile noului an universitar, o vei vorbi cursiv.

Eu sunt cunoscatoare de limba engleza, greaca si acum am inceput cursurile cu profesor pentru limba germana.