| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Facultatea de Management FSEGA e mai bună decât ce alte facultăți?

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Tu crezi ca dupa manegement te pune imediat sef intr-o firma? No way laughing
Recomand alte specializari din cadrul facultatii cum ar fi informatica economica, cibernetica, finante

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Yurisa):

Amuzant! I-am zis anul trecut unei foste prietene că vreau să merg pe informatică economică și a râs de mine. Făcea aroganțe că ea voia,, facultate serioasă'' nu ca mine. Acum am căutat-o să văd ce mai face și am văzut că e la facultatea asta laughing...

| Yurisa a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Sincer, e mai serioasa informatica economica decat manegementul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca e mai buna decat FSPAC (stiinte politice), sport, teatru, biologie, si multe altele de la UBB. E mai slaba decat cea de litere, drept, matematica si informatica. Mai bine mergi la litere decat la management, ce faci cu managementul dupa absolvire? La FSEGA daca ai face contabilitate, in rest sunt de umplutura. UBB are o tona de specializari fantoma. Alege ceva mai serios decat sa ramai doar cu o diploma de absolvire si sa lucrezi in cine stie ce alt domeniu pentru un salariu minim pe economie.

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum compari facultatea de biologie de la UBB cu facultatea de management de la FSEGA? Compari prestigiul universităților? Sau compari posibilitățile de angajare după terminarea studiilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Compar facultatea dar si posibilitatea de angajare IN DOMENIU dupa absolvire.