| todare a întrebat:

Facultatea de medicină din Tg Mureș sau cea din Iași? Fundă

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

Facultatea de Medicina din Iasi este clasificata la categoria A, cea din Tg. Mures e la categoria B. Foarte bune sunt, insa, amandoua. La Iasi se da examen din biologie (Corint clasa a XI-a) si, la alegere fizica sau chimie, la Tg. Mures se da numai din biologie, dar manualul este diferit de cel din care se da la Iasi. La ambele conteaza media la bac in proportie de 10%. La Iasi anual scandaluri de coruptie, la Tg. Mures liniste.

4 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Nu știu cum este cea din Mureș, însă cea din Iași e foarte bună! Am fosti colegi care sunt mulțumiți de profesori, asta de ceea ce au relatat ei!
Însă sunt de acord cu răspunsul celuilalt utilizator. Cea mai aproape de casa e mai avantajoasa ca să o numesc asa.
Acum decizia îți aparține ție!
Numai bine! Mult succes cu admiterea și celelalte examene!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aia care e mai aproape de casa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mureș.

| alex15ccc a răspuns:

Tg mures