| Mimo2 a întrebat:

Fata fratelui matusii mele este ruda cu mine?
Ce grad?
Funda...

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Atunci rudele matusii nu sunt rude cu tine si nici ea nu e ruda de sange cu tine ci ruda prin alianta.

12 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

Sunteti doar rude prin alianta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Verisoara ta gradul 1 de la unchi, deci daca ai vreo dorinta sexuală cu ea i ati gîndul, sunte ti rude si ai comite incest. Ce varsta ai dar ea?

| Mimo2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu cred ca are cum
Matusa este sotia fratelui mamei mele.
Nu este sora mamei

| Holiday a răspuns:

Daca matusa ta este sotia unchiului tau nu esti ruda cu fiica fratelui ei.
Daca matusa ta e sora mamei/tatalui tau atunci si fratele ei este frate cu mama/tatal ta/tau si sunteti rude de gradul IV.

| Mimo2 explică (pentru Holiday):

E sotia unchiului meu

| Lioana a răspuns:

Daca fratele matusii e tatal tau, ori esti tu (grad 0), ori e sora ta (grad 2). Daca matusa are mai multi frati iar cel de care vorbesti nu e tatal tau ci fratele lui, e verisoara ta (grad 4).
Daca matusa nu e ruda de sange ci prin alianta (adica daca e sotia unchiului care e frate cu unul din parintii tai) atunci nici fratele ei, nici fiica acestuia nu iti sunt rude.

| Mimo2 explică (pentru Lioana):

Deci matusa este sotia fratelui memei mele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mimo2):

Nicio ruda.

| Lioana a răspuns (pentru Mimo2):

Atunci rudele matusii nu sunt rude cu tine si nici ea nu e ruda de sange cu tine ci ruda prin alianta.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Matusa ta daca are un frate inseamna ca iti este unchi iar fata lui iti este verisoara de gradul 1.

| D3I3 a răspuns:

Ce să zic, ori ești tu, ori sunteți verișori de gradul I rolling on the floor

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Daca iti place de ea nu ezita si daca i place de tine e si mai bine nu e prin sange deci na-i probleme

| Razvan1lol a răspuns:

Eu cred, că sunteti de doi. Adică gândește-te, copilul mătusii tale ce grad de rudenie are cu tine? Și fratele mătușii tale. adica e unchiul tău nu? Matematică pură