| anonim_4396 a întrebat:

Fizica vietii.
Daca de exemplu am media 6 pe primul semestru si pe al doilea semestru am media 4, raman corigent pe al doilea semestru?!
Sau nu ar mai trebuii sa imi fac probleme, am terminat cu fizica anul asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa ai media anuala 5 si nu ramai corigent.

4 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Pe semestrul asta o sa ramai corigent, insa media anuala o sa-ti fie 5(se aduna 6 cu 4 si se imparte la 2)

| Crisss22 a răspuns:

E bine ca se face media intre ele si iti da 5. deci nu e nici o problema.

| andreea49 a răspuns:

Ramai corigent pe al doilea semestru (nu ti se calculeaza media generala), dar avand media 6 pe primul, automat ti se calculeaza media anuala. Deci nu va fi nici o problema.

| OMGisBrainiac a răspuns:

Treci la limita... cu media 5