| fffandreeea a întrebat:

Funda! care ati citit alexandru lapusneanul de constantin negruzzi. trebuie citita toata cartea ca nu inteleg in primele pagini (cateva pagini bune)titlurile sunt :cum am invatat romaneste; zoe si etc si apoi in alta faza imi dai fragmente istorice ca:alexandru lapusneanul; sobieski si romanii si etc. ceea ce nu inteleg este ca. trebuie sa citesc doar fragmentul cu alexandru lapusneanu sau toata carteastraight face

2 răspunsuri:
| Lavymee a răspuns:

Doar Alexandru Lapusneanul happy

| mitytyk a răspuns:

trebuie sa citesti doar ce incepe de la alexandru lapusneanu care este o nuvela, cuprinde 4 capitole fiecare avand cate un motto. atat doar, restul sunt nuvele scrise de constache negruzzi. sper ca ti-am fost de ajutor