| andrey8is1here a întrebat:

Funda! De ce nu pot sa ma masor corect? Pur si simplu nu pot, odata vad ca am 1, 61 si dupa vad ca am 1, 69. Cum pot sa ma masor singur corect?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu te poti masura singura!
Pune pe cineva din casa sa te masoare!
Stai lipita de perete cu calciele cat mai apropiate de coltul peretelui si cineva iti pune o linie pe cap si traseaza un semn mic pe perete.
Atentie: fara incaltaminte, cu piciorul gol.
Te muti de acolo si pui un centimetru de croitorie si masri, de la podea, pana al semnul marcatpe perete. In felul asta nu ai cum sa gresesti, masurarea inaltimii.
Se mai poate face si daca stai lipita la tocul usii, dar nu singura, ca nu poti tine linia perfect orizontala, pe capul tau.

| andrey8is1here explică (pentru Violleta2022):

Mersi, desi nu sunt fata. Cam degeaba top 8 in clasament.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrey8is1here):

Vorbeste pentru tine, mai copilas!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai lipit de un perete cu spatele drept și fără încălțăminte, apoi roagă pe cineva să facă un mic semn unde ți se termină capul. Apoi măsoară cu o ruletă de la suprafața pe care ai stat...și gata, ai înălțimea corectă. big grin