| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Sunt toate persoanele de pe pamant rude foarte foarte foarte indepartate?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Wow, ce de raspunsuri cu "teoretic"

PRACTIC, DA, ABSOLUT DA

exista o chestie DOVEDITA, numita "Adam genetic" si care consta in faptul ca la un moment dat, oamenii erau numai intr-un colt al Africii, si a venit o calamitate naturala si au murit aproape toti si au ramas numai 2mii de oameni (toata populatia pamantului)... ei bine, unul dintre ei a avut o mutatie genetica, relativ la inteligenta, iar NUMAI urmasii lui au supravietuit, deci din respectivul barbat ne tragem toti!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suntem rude foarte îndepărtate chiar cu toate animalele și plantele, Am avut o mamă comună, prima celulă cu membrană, nucleu și ADN, ARN.

| FaraNume1245 a răspuns:

Da, dacă mergi destul de departe (foarte departe) pe arborele genealogic.

| Alexandrionelu a răspuns:

Teoretic da, pe varianta creationista suntem rude de la Adam și Eva, pe cea evolutiva suntem rude de la cimpanzei sau mai devreme de la primele cuacervate. Doar ca asa cum ai zis, rude foarte, foarte, (mulți de foarte) îndepărtate.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Alexandrionelu):

De la cimpanzei? Asa ai invatat tu evolutia? Conform creationismului, da, ai dreptate. Conform evolutionismului, nu neaparat.

| Maxxxi a răspuns:

Cam asa e logic, chiar daca ai lua-o pe ramura creatiei, Adam si Eva ar fi primul cuplu de pe pamant si toti urmasii lor sunt rude si cu cat sunt mai multi oameni pe planeta cu atat relatia de rudenie este mai indepartata.Am spus si eu ce cred cu cuvintele mele, macar nu am copiat de pe nu stiu ce site happy.

| a2n2a a răspuns:

Teoretic, da.

| Cristpatr a răspuns:

Da lol?

| Buruiana_Raul_1995 a răspuns:

Teoretic da, practic nu, dacă faci un test ADN cu o persoană de pe strada, nu ai nici o șansă să fiți rude. Funda?