| anonim_4396 a întrebat:

Fundaa! Daca am scris la subiectul III la Romana poezia Dorinta e bine? Ce parere aveti, ce poezii se putea scrie?

Răspuns Câştigător
| chriss_4644 a răspuns:

Cu toate ca scrie o opera studiata nu are nimic chiar daca ai scris o alta opera a lui eminescu. numai sa fie totul ok ca o sa-ti puncteze.

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

O fi fost Eminescu mare smecher, dar astia de la bac cereau viziunea despre lume. Si daca ai fi citit atenta reperele era clar ca se referea la Luceafarul. Ce surpriza!