| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Guvernul vrea sa ne distruga asta e clar pariez ca peste 20 de ani o sa fie la fel, ca la cum sunt generatiile si oamenii in general asa va fi. Voi de ce parere sunteti.

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Guvernul nu vrea sa ne distruga. Vrea doar sa ne transforme in niste oite. Noi avem puterea de a decide. Daca x vrea sa devina docil si prost atunci e perfect. Este vorba despre cat de puternic esti. Revenind guvernul Romaniei nu incearca sa iti distruga viata, ci doar sa te puna la punct.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Statul roman e o curva nu face nimic pentru oameni tot ce stie este sa ne tranteasca niste legi tampite si sa ne ia banii. Si referitor la transformarea in oite te referi la instinctul de turma sa ca suntem usor de manipulat.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Noi trebuie sa facem schimbari radicale. Daca guvernu chiar ne voia raul crede-ma ca se putea gasi o solutie ca sa fim exterminati. Poate ca esti suparat, dar nu o sa rezolvi nimic daca spui ca se fac,, legi tampite". Sunt de acord cu modul tau de a gandi insa nu in totalitate pentru ca nu este cazul.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Daca facem copii o vor duce mai rau decat o ducem acum. Statul ma crede curva din bani pe care ii fac daca sunt aimei jumate, cel mai mult ma enerveaza ca imi ia pentru CAS atata.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu iti face griji ca lucrurili o sa se indrepte. O sa fie nevoie de timp ca sa facem niste schimbari importante in Romania. Important este ca noi sa avem rabdare. Trebuie sa ii triem pe oameni.

| Anonim123g16a a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Daca noi am fi fost exterminati nu ar mai fi avut de unde sa fure bani ca banii ii fira de la noi, populatia Romaniei. Si mai grav este ca alte tari au inceput sa ne comande( ex. Olandezii aveau datorie de sute de milioane de euro la noi de pe timpul lui Ceausescu, iar actualul nostru presedinte, a semnat ca nu mai e nevoie ca ei sa ne plateasca datoria. Asta nu se poate numi decat prostie).

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Anonim123g16a):

Si tu, Brutus? laughing)

| Anonim123g16a a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Anonim123g16a):

Breee ia o gura de apa ca iti este foame si relaxeaza-te. Bea si o limonada si bucura-te de lumea in care traiesti.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mariuse, după username, pari tânăr. Toți așteaptă de la tineri să schimbe ceva. Dacă nu ne lăsăm, peste 20 ani nu va fi la fel.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

Toti se asteapta ca tinerii sa schimbe ceva dar cum sa faca asta cand nici macar nu santem uniti.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate nu o sa fie la fel, poate se vor trezii oamenii.