| dragalasuul a întrebat:

Heeelp! Azi dau test la informatica si ne-a zis ca o sa ne dea o problema de tipul asta: Se citesc "n" numere naturale, sa se determine numarule divizorilor ai oglinditului si numarul de divizori ai sumei cifrelor. multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu se fac teme scolare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai... spor

| Mihaela188 a răspuns:

Pascal sau c++?

| dragalasuul explică (pentru Mihaela188):

C++ cred, daca poti sa mi faci in ambele ar fi excelent, daca nu lasa doar in c++

| suntserios a răspuns (pentru dragalasuul):

Vrei sa inveti pe de rost? looool. Creionul si hartia, iti scrii algoritmul in pseudocod dupa care il transformi in cod c++