| ambicio a întrebat:

Heei
Puteți să-mi oferiți mai multe enunțuri de genul : " Chibritul este pentru foc ceea ce arma este pentru crimă. " sau " Haina este pentru om ceea ce coperta e pentru carte."?
Fundă

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Am sa iti las mai jos tot ce tine de intrebarea dar si de dorinta tatongueensula este pentru panza la fel cum este cartea pentru biblioteca! Nisipul este pentru mare ca si iubirea pentru suflet! Lumina este pentru flori la fel cu este sanatatea pentru cei bolnavi! Inteligenta este pentru oamenii la fel ca matematica pentru genii! Sper ca te-am ajutat si ca au relevanta cu cele dorite! Meriti "a doua sansa"