| alinutamicuta a întrebat:

Hei! Am aflat astăzi ca exista posibilitatea de a rămâne cu media neincheiata pe semestrul 1 la o materie. Sunt clasa a 12 a și as dori sa știu cum se procedează mai departe. Sunt șanse sa ratez bacalaureatul din cauza asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea caz vei fi amanat si va trebui sa sustii un examen in primele saptamani ale sem.II. Nota de la acest examen va fi media pe sem.II la acea materie. Daca promovezi cl. a XII-a la toate materiile (medie anuala de cel putin 5 la fiecare materie) atunci vei intra la examenul de bacalaureat.

| alinutamicuta explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru raspuns

1 răspuns: