| gomen a întrebat:

Hei. As vrea sa merg la liceu la arhitectura. Dar nu stiu care dintre Liceul de Arte Plastice si Ion Mincu? Amandoua sunt din Timisoara. Liceul de Arte Plastice are profil arhitectura dar cred ca el e bazat mai mult pe arte plastice, cum zice si numele liceului. Si as vrea sa termin si o facultate tot de arhitectura, dar eu as prefera in alta tara, in fine acum depinde.
As vrea sa aflu si parerile voastre. Mi-a spus o colega ca are o prietena la Arte plastice dar acolo e cam naspa pentru ca aproape toti elevii sunt "destrăbălați" iar eu is opusul lor si nu doresc sa ma influențeze.
Nu stiu care sa aleg. confused

1 răspuns:
| DiannaDianna94 a răspuns:

Ce înțelege ea prin destrăbălați? Am terminat un liceu şi o facultate de arte şi te asigur că şi acolo sunt oameni normal la fel ca la orice liceu sau facultate. Trebuie să vezi cu ochii tăi, nu mai asculta păreri. E păcat să îți ratezi pasiunea pentru că undeva ai auzit că sunt oameni "destrăbălați". Dacă liceul are şi profil de arhitectură, e irelevant că e numit "arte plastice".