| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Hei!
As vrea sa stiu daca se poate face un Master in Drept (cu durata de 1 an) in cazul in care am absolvit ASE-ul (durata de 3 ani)?
Se echivalează in vreun fel sau este necesar sa ma orientez catre un master cu durata de 2 ani?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poți să faci masterat în drept, dar neavând licență în drept n-o să poți deveni avocat, procuror, grefier, notar.

| ReddY25 a răspuns:

Poți

| IceRope a răspuns:

Păi, masterand în drept nu poate ajunge doar cel care este deja licențiat în drept?

| Wr3nch a răspuns (pentru IceRope):

Nu patron, te poti inscrie la aproape orice masterat vrei atata timp cat treci de admitere.