| 562 a întrebat:

Hei.Ati citit cartea La medeleni? Merita citita? Despre ce este vorba, in mare.Si ce sentiment predomina in carte? Veselie /tristete etc.Nu stiu daca sa o citesc sau nu.Va rog! Ofer funda

2 răspunsuri:
| CristianMarius a răspuns:

Este printre cele mai frumoase romane pe care le-am citit.Este o opera cu care ne putem mandri, o opera foarte frumoasa pe care orice om ar trebui sa o citeasca, pentru cultura lui generala

| Mareacluj a răspuns:

E superba! Nu are rost sa ti-o povesteasca altcineva, e o carte care TREBUIE citita! Imi amintesc cand am citit-o eram prin clasa a VII-a-a VIII-a si nu stia mama cum sa ma aduca pe la bucatarie sa mai si mananc, atat de afundata in lectura eram, eu care pana atunci nu le prea aveam cu cititul.