| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Hei! Care dintre următoarele specializări, de la Facultatea de Administrație și Afaceri, este cea mai bună? Specializările sunt: Administrație publică, Administrarea Afacerilor și Marketing.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una. Ai nevoie de administrare afacerilor pentru a deschide o afacere? Nu cred. Ai nevoie de capital si de o viziune. Administratie publica daca vrei sa lucrezi in mediul public cum ar fi prefecturi, consilii judetene etc. Greu de intrat. Marketing e chiar cea mai slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc comentariile astea de mai jos și observ câți oameni frustrați s-au adunat aici. Bai oamenilor,a întrebat care e mai buna,nu părerea voastra daca face ceva cu ea sau nu. Îți zic eu, la unibuc, facultate de administrație și afaceri este f buna. Vei face marketing ca materii,micro, macro, mate(dar ușoară), puțin drept(dreptul afacerilor). E lejer, e frumos. Am prieteni acolo și toți sunt multumiți. In general cu o diploma de economist, te poți angaja cam oriunde in București happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa ți spun specializarea. Mergi pe afaceri și marketing. E mai de viitor. La administrație publica înveți chestii banale

| christall a răspuns:

Pe siteul universitatii vezi mai multe detalii pentru fiecare disciplina. Asa poti sa-ti faci o idee despre cursurile predate.
http://www.faa.ro/......iulie-2020

| CataCatalin994 a răspuns:

In Romania toate sunt zero barat. Eu daca as fi avut de ales numai dintre astea as fi mers pe Administrarea Afacerilor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CataCatalin994):

Cu banii si timpul irosite pe aia mai bine faceai un curs de engleza si inca o limba de circulatie internationala utila, gen germana, unul de ospatar, plecai pe un vas de croaziera, si cand ai fi terminat facultatea deja aveai niste bani cu care sa pornesti o afacere.winking