| Bodiu_Antonia_1998 a întrebat:

Hei
Care profil este mai bun, Real sau Uman?
Ce materii ai?
Ce potii sa devii dupa terminarea studiilor in functie de profilul ales?
Din ce dai bac-ul?

1 răspuns:
| Cristiana4 a răspuns:

Dupa părerea mea, real este mai bun. Dupa ce termini profilul real poți merge pe orice dorești, deoarece cuprinzi toate materiile. Se face multă matematica, informatica, fizica si chiar romana. La uman multă istorie, geografie si romana, iar din clasa a 11a nu se mai face biologie, chimie. La real dai bacul din matematica, romana si la alegere biologie, chimie sau fizica. La uman din romana, istorie si geografie.