| Lorena0189 a întrebat:

Hei. Ce rechizite mi'ar trebui pentru clasa a 9-a? sunt la turism si alimentatie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ce rechizite ai avut și până acum, nu e cu nimic diferit.

| Crainstorm20 a răspuns:

LOL Rechizite XD. Puteai sa spui ce carti am nevoie. In general termenul se foloseste mai mult la gradinita sau clasa 1 XD
Anumite carti(manuale) va trebui sa le cumperi de pe net. Unele licee le ofera
partial, iar la altele trebuie sa le cumperi pe toate big grin
FUNDA?

| kittyandreea a răspuns:

Si eu trec a9a.Si nu conteaza profilul, ca tot cu aceleasi instrumente vei scrie.Adica,daca prin ''rechizite'' te referi la niste caiete,pixuri sau stilou (daca scrii cu stiloul,logic,ca si rezerve)cu ce scrii tu,amm, niste creioane, si o rigla poate, si da, o guma de sters o.O zic si eu.Nu te strofoca atata.Mai importante sunt materiile decat ''rechizitele''