| Cardon_Maria_2000 a întrebat:

Hei, daca am terminat 10 clase si vreau sa renunt la acea scoala si sa ma duc la alta pot sa ma inscriu in clasa a 11 fara transfer? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa nu ai intrerupere nu te poti inscrie la alt liceu fara transfer.
Daca faci intrerupere -3 ani atunci te vei putea inscrie, dar numai la forma cu frecventa redusa sau seral.

2 răspunsuri:
| Lorennn a răspuns:

Cu transfer, de la orice scoala care ai fost si vrei sa te muti la alta iti trebuie transferul, ca sa iti stie situatia scolara de pana acum.