| 26Mihai a întrebat:

Hei. Daca, sa zicem, as ramane corijent la o materie, as mai putea da examenul de capacitate? Va rog

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Daca esti corijent la 1 obiect, nu mai poti intra in examenul de BAC.
Intai sustii corijenta, iei nota de trecere si anul urmator dai BAC-ul.

| bogdan324 a răspuns:

Teoretic nu insa nu vad de ce nu v-ar baga pe toti in examen, si asa n-au ce sa castige daca va lasa corigenti ca dupa isi pierd timpul cu voi la vara, asa va trece pe toti ca oricum nu conteaza cat luati in examen, tot veti reusi sa intrati la un liceu.

| SergiuSer07 a răspuns (pentru bogdan324):

Ma ajutați va rog dacă nu am dat examenul de capacitate( clasa8 a) și am intrat in liceu adică sunt a 9 a ma pot muta acum când termin a9 a. Am auzit ca se i-a media anuală nu cea de admitere

| bogdan324 a răspuns (pentru SergiuSer07):

Da,cand te muti la un liceu pur si simplu se vor lua dupa media cu care ai terminat anul.
Poti sa te muti linistit.