| anonim_4396 a întrebat:

Hei, eu trec în clasa a 8-a și mi-am terminat temele de vacanță, dar profesoara mea de mate ne-a dat și suplimentar( ne pune puncte în plus la anumite chestii dacă facem tema respectivă), trebuie să copii peste 300 de exerciții de algebră/geometrie clasa 7-a( de preferat geometrie fiindcă algebră am găsit câte ceva, dar chiar nu conteaza) și nu am reușit să găsesc decât foarte puțin, pute-ți să îmi dați voi site-uri cu probleme gata rezolvate(menționez să fie exerciții de clasa a7-a) fiindcă chiar vreau să iau punctele suplimentare!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Vezi ce capitole ai și caută pe google probleme rezolvate la capitolul respectiv, intră pe math-pdr și pe videomeditatii(pe Youtube) și vezi problemele rezolvate de ei la acele capitole, sau caută pe brainly probleme tot din acele capitole.
Când le epuizezi caută și în engleză exerciții la aceleași capitole, la algebră cel puțin sigur găsești.
Eventual poți schimba puțin datele problemei și faci încă o dată exercițiul prin aceeași metodă, dar pui cel puțin alte 20 de exerciții între ele ca să nu fie evident.

| Sn4k3 a răspuns:

Scrie asa pe google: exercitii rezolvate si numele lectiei, tu stii ce lectii ai avut.

Răspuns utilizator avertizat