| anonim_4396 a întrebat:

Hei, există vreo posibilitate să faci mate-info fără M1?
Să faci cu M2 şi să dai bacul tot din M2.
Dacă nu, atunci ştiiţi nişte profiluri la fel mate-info, dar să faci M 2?
Nu vreau economic!

9 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu exista posibilitatea sa faci mate-info cu M2.
Ai putea merge la stiintele naturii, dar acolo faci informatica foarte putin.

Daca vrei totusi ceva pe programare, tehnologie... uita-te de un profil tehnic : http://ebacalaureat.ro/......4-213.html
Uita-te la FILIERA TEHNOLOGICA, PROFIL TEHNIC - acolo ai mai multe specializari, vezi ce suna mai interesant si vezi daca se gaseste la tine in oras.

| ZzZziii a răspuns (pentru AC4S4):

Naşpa, ar trebui să se inventeze un profil gen mate-info dar cu M2

| AC4S4 a răspuns (pentru ZzZziii):

Nu e asa grea matematica, sa iti faci temele si sa fii atent la ore. Inainte (acum vreo 10-15 ani) era un profil numit Informatica, apartinea de filiera tehnologica, probabil ca se facea M2 acolo, acum nu mai exista.

| ZzZziii a răspuns (pentru AC4S4):

Nu că mi-ar fi frică de mate, dar în generală nu facem M1 şi nu ştiu cum este...
Mă gândesc că este de 5-6 ori mai greu decât ce facem noi în prezent...
Şi cred că ar fi mai uşor M2 ( nu foarte uşor, dar în comparaţie cu M1 este mai uşor, dar nu cu mult...)

| AC4S4 a răspuns (pentru ZzZziii):

Toata lumea a facut aceeasi matematica in gimnaziu, nu exista M1, M2 decat la liceu.

| ZzZziii a răspuns (pentru AC4S4):

Ştiu, cred că nu m-ai înţeles prea bine.
Eu mă referam că nu am de unde să ştiu cum este M1 sau M2 pentru că nu am făcut ( nu aveam de unde să fac)
Şi ştiu că nu există M1 / M2 că doar sunt la gimnaziu...

| WhiteLife a răspuns:

Stiintele naturii e un profil fain, dai BAC-ul din M2, romana ca la profil teoretic si biologia nu strica niciodata, cine stie, poate mai tarziu s-ar putea sa-ti schimbi orientarea.

| ZzZziii a răspuns:

La fel ca ** mate-info

| ZzZziii a răspuns:

Şi cu mai puţine ore de fizică şi chimie...