| eveliiina a întrebat:

Hei, ma gandeam dupa ce dau bac-ul sa ma duc in strainatate vreo 3 ani la lucru pentru ca nu as vrea sa stau pe banii parintilor, nu vreau ca toata economia lor pentru mine sa mi-o dea mie, sunt bani lor pana la urma urmei si apoi sa vin inapoi la facultate, master si din nou in strainatate insa profesorii, parintii chiar si prietenii cred ca nu e bine asa sa intrerup acest "ciclu", oare chiar asa e? voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 3 ani de munca cand te vezi cu bani in mana fie ca sunt ei putini sau multi nu te mai intorci tu la facultate sub nicio forma. Plus te inseli amarnic daca ai impresia ca 3 ani de munca iti for furniza economii cat sa te tinta toti anii de facultate

1 răspuns:
| darkangel90 a răspuns:

Cu toti gandim asa.
Dar nu este bine sa ne intrerupem acest "ciclu" cand suntem tineri, in timp o sa regreti ca nu ai facut facultatea cand trebuia.
De cr sa o faci dupa 3 ani? Te-ai gandit ca nu o sa-ti mai "arda" de facultate? Fa acuma facultatea si invata destul de mult penteu a intra la fara taxa si arunci nu vei plati.
Fa ceea ce e bine pentru viitorul tau.
Ar fi pacat sa nu o faci acuma cand e vremea.