| ionut16001235 a întrebat:

Hei! Materia la bac, istorie este aceeași cu cea de la admitere la academie?

4 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Istoria de la Academia este mult mai bogata, contine mult mai multe detalii decat cea pentru bac, care este "in mare".

| Lion56 a răspuns:

Intotdeauna examenul de admitere, fie el la istorie, biologie, matematica, etc. este mult mai greu decat BAC-ul, care este mult mai general.

| Viorel703 a răspuns:

Normal ca nu. Diferă fiecare

| ionut16001235 explică (pentru Viorel703):

Mă refeream daca sunt total diferite sau asemănătoare,(daca învăț materia pentru academie sa nu fie alta la bac)nu ma exprimasem corect