| Reins a întrebat:

Hei, mi-a iesit media pentru liceu 7.50, daca pun un liceu cu media 8.20 am sanse sa intru? dar un liceu cu media 7.70-90?
Thanks. Funda**

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mediile spuse de tine sunt de anul trecut, nu se stie care o sa fie ultima medie in acest an, eu cred ca o sa fie mai mici.
Tu pune liceele in ordinea pe care o vrei, pe care il vrei mai mult pune-l prima optiune si poate ai noroc sa intri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, nu ştiu dacă ai şanse de a fi admis/ă la acel liceu!
Totuşi, poţi încerca happy
"Încercarea moarte n-are!"

Toate cele bune.

| Cenusareasa09 a răspuns:

Merita sa incerci. Eu anul trecut am vrut sa intru la un liceu cu ultima media 8.50 eu avand 9, dar tot nu am intrat. Chiar daca ultima medie e mai mare sau mai mica ca a ta merita sa incerci. Succes. happy

| Reins explică:

Si cam care ar fi sansele sa intru la un liceu cu media de aproximativ 0.50-70p mai mare?

| ITdevil a răspuns:

Eu, unul, mă aștept să scadă media cu vreo 0, 4-0, 6... Deci ai șanse, după mine. thinking Nu strică să pui liceul la care vrei să intri pe prima poziție, chiar dacă părerea ta e că nu ai cum să intri acolo tongue

| Antoniah a răspuns:

Pune pe primul loc liceele cu medii mari. Depinde cat de mult scad mediile.