| LiimeXdx a întrebat:

Hei happy Scolile din Suceava se inchid? big grin
Funda+vot! ♥

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Da,luni da.
''Unitatile de invatamant vor fi inchise luni in 27 de judete si municipiul Bucuresti, pentru care au fost emise cod portocaliu sau galben de ninsori si viscol, a anuntat Ministerul Educatiei, potrivit Agerpres.

Astfel, scolile vor fi inchise luni in: Arges, Bacau, Botosani, Brasov, Braila, Buzau, Calarasi, Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Giurgiu, Gorj, Ialomita, Iasi, Ilfov, Mehedinti, Neamt, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Valcea si Vrancea.

In Bucuresti, Braila, Buzau si Prahova, scolile vor ramane inchise si marti, potrivit anunturilor facute de Inspectoratele Judetene. ''

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în judeţul Suceava!

" Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocoliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.

În ceea ce privește municipiul București, decizia de închidere a unităților de învățământ preuniversitar este valabilă atât pentru ziua de luni, 27 ianuarie, cât și pentru ziua de marți, 28 ianuarie." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20955

Toate cele bune.

| andrei1237 a răspuns:

Da,scolile din zona Moldovei sunt inchise.