| anonim_4396 a întrebat:

Hei! kiss Spaniola sau Germana? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Raducu1 a răspuns:

Germana se vorbeste mai mult decat spaniola si daca ai afacere internationala sau ceva de genu, ar merita sa stii germana, nu spaniola.

7 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Spaniolă! De ce? Pentru că e mai uşoară decât germana şi seamănă mult cu româna.

| BlaBlaa a răspuns:

Spaniola e mai usoara, mai ales ca suntem popoare latine big grin dar probabil ca germana merita mai mult.
eu am invatat ceva spaniola cand eram mai mica si ma uitam la diverse filme in spaniola.
germana invat acum, de pe net+am imprumutat o carte de la biblioteca. am totusi probleme cu intelesul germanei orale straight face

| CJ23MDL a răspuns:

Spaniola... este o limba destul de usoara si repede de invatat, germana dupa parerea mea este o limba grea.si trebuie sa te straduiesti mult sa o inveti. dupa parerea mea este cea mai frumoasa limba happy

| Alecsandri a răspuns:

Germana se vorbeste mai mult si este mai usor de invatat decat spaniola, eu am facut 4 ani de germana si acum stiu f bine. In germana sunt multe reguli dupa care poti invata mai repede si mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Germana. Chiar daca e mai grea decat Spaniola merita si trebuie la un moment dat sa o stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

! Claro que Espanol!

| mimikafrumusika a răspuns:

Spaniola are in origine limba latina(ca si romana), deci e mult mai usoara dar asta depinde de tine si pentru ce iti trebuie.Succeskiss