| JustACuriosPerson a întrebat:

Hei.Stie cineva o culegere de matematica pentru clasa a VII-a? O culegere groasa si cu exercitii pentru olimpiade si consursuri scolare? Nu conteaza pretul.(cartea sa contina toata materia clasei a VII-a, atat exercitii cat si teorie)FUNDA!

1 răspuns:
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Am o culegere de 336 de pagini. Este o culegere extraordinara ce incadreaza foarte multe exercitii printre care si cele de performanta. La ea au lucrat multi matematicieni, cei mai importantii autori fiind in numar de 9. Cel mai important este PETRE SIMION. Vine de editura icar si se numeste: Matematica clasa a7a exercitii si probleme. Caut-o pe net cu atentie caci sunt mai multe de clasa a7a de la icar. Ma bucur ca te-am ajutat. Spor la treaba! happy