| GandacelScumpicel a întrebat:

Hei, stiti unde as putea sau cum as putea cauta sa vad ce suma plateste o firma pentru CAS,CASS si protectia sociala? Am cautat la mai multe firme in bilant si mi le baga in "cheltuieli cu personalul"si atat, dar eu vreau sa le vad detaliat, sa imi spuna "cheltuieli cu asigurarile sociale" x lei.Sau daca stiti o firma care sa dea bilantul cat mai detaliat, sa imi spuna ce cheltuieli in in cheltuielile cu personalul.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Calculezi prin "regula de trei simplu".
Intrebi un contabil cat este fiecare procentaj (CAS, CASS etc.). Insumate dau valoarea contului "Cheltuieli cu personalul" din bilant.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu gasesti asa ceva. Doar daca vorbesti cu contabilitatea. CASS e undeva la 10% din salar net, CAS 25%, impozit pe venit 10%