| dumbass421 a întrebat:

Hei! Sunt a 7-a si as vrea sa ma gandesc la ce liceu vreau sa fiu. As merge pe uman, pe stiinte sociale. Estimativ la evaluarea nationala as avea peste 9, dar probabil pana in 9.50, evident mai e si clasa a 8-a, se mai pot schimba lucrurilehappy si as vrea sa stiu de Colegiul National Matei Basarab din Bucuresti cum este. Este slab, profesorii sunt exigenti, iti trebuie meditatii ca sa treci? Orice stiti e bine venit. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Trebuie sa stii ca mai ai un an pana la examen, totusi e bine sa ai in minte un liceu anume la care vrei sa mergi. Ai putea invata foarte bine pentru examen, facand meditatii, intrucat scoala nu prea te ajuta sa-ti recuperezi lipsurile. Poti fi perseverent si doar asa vei reusi. Cat despre liceu, nu stiu ce sa zic, dar pana atunci te mai poti informa. Mult succes!