| MadagasHardwell a întrebat:

Hei! sunt clasa a 11 a si in martie voi da simulari de bac la romana si matematica. la romana ne a zis profa din ce dam si am facut si recapitulare dar la mate profu a zis ca nu trebuie sa ne stresam pentru ca nu conteaza si sa scriem ce stim si ce ne mai aducem aminte sa vedem la ce nivel suntem acum ..eu nu sunt de acord cu asta mai ales ca notele se vor afisa public in scoala si nu vreau sa ma fac de ras la ceilalti daca iau o nota mica pentru ca sincer sa fiu nu prea imi mai aduc aminte multa materie din cls 9 si 10, am uitat mult. Stiti cumva cam ce se va da si ce trebuie sa repet bine din anii precedenti? Funda happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti Programa de la Simulare în Ordinul M.E.N.C.Ş. nr. 3069/14.01.2016 privind organizarea și desfășurarea Simulărilor - vezi detalii despre Simulări la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/articles/23873

http://www.edu.ro/index.php/articles/c517

Toate cele bune!

| g4mma a răspuns:

Pai doar la sub 1 o sa fie materie de a9a,a10a.Uita-te peste subiectele din anii trecuti de la sub 1, cam aia o sa se dea:progresii, trigonometrie, logaritmi, ecuatii de gradu 2, geometrie analitica si alte prostii din astea.Ce prof de treaba ai la mate, eu stiu unii mai "destepti"care treceau notele de la simulari ca teze laughing. Oricum, ai noroc daca nu le trece, nu merita sa te stresezi ca si asa la bac o sa fie mai usor.Acum, ca esti a11-a probabil o sa primiti niste limite de siruri de-alea misto de-o sa-ti bagi mainile in cap si care oricum n-o sa pice la bac laughing

| MadagasHardwell explică (pentru g4mma):

E genul ala de profesor care crede ca orice test pe care-l dam la mate ale carui subiecte nu-s facute de el nu are nicio importanta si nota din el nu ne reprezinta laughing)

| Eminescu_Mihai_1999 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim... dar poti repeta din caietele din anii precedenti. Nici eu sunt de acord cu ce a spus profesorul tau... Dar totusi nu trebuie sa te panichezi, inveti cat poti, nu trebuie sa te stresezi happy funda?