| Raluca591 a întrebat:

Hei, sunt indecisa in ceea ce priveste materia pe care sa o dau la bac: geografie sau logica.Sunt pe stiinte sociale.Ce imi recomandati, unde ar fi mai usor de invatat?

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Logică. Cu 3 in teza in clasa a 9-a am luat 9, 80 in bac facand 2 luni de pregatire. E putina materie si nu e mult de tocit (doar la subiectul 1, la grila pentru ca este teorie)

| Serpisorul a răspuns:

La geografie este de tocit mai mult si putina matematica elementara.
La logica, e logica. E mai putina materie, dar te poate zapacii usor daca nu o stapanesti.

| BilaRomânească a răspuns:

Geografie. Ai multe aplicații care te pot ajuta, cum ar fi OmniQuiz și alte teste online.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai logica buna, atunci ambele materii sunt usoare.
Daca nu, atunci materie oricare alegi, va fi greu... chiar si pe restul vietii tale.

| J0B0MAT a răspuns:

Toată lumea care a dat la logică şi pe care o ştiu, a spus că a fost uşor.

| Directioner99 a răspuns:

Cu toata ca toata lumea spune ca ar fi ai avantajos sa dai bacul la logica fiindca este mai putin de invatat, consider ca la aceasta materie sunt niste lucuri pentru multi care sun ilogice si nu sunt in stare sa priceapa asa ceva.Sa fiu sincera eu am stiut sa fac subiectul 2 si 3 de la logica la perfectie, insa subiectul 1 mi-a dat mari mari batai de cap a durat ceva pana sa inteleg lucrurile alea.Surpriza,la bac am facut la perfectie primul subiect, iar la celelalte 2 am avut cateva greseli, in final obtinand o nota de 8, 40. Daca ar fi sa mai dau bacul inca o data, as alege clar geografia chiar daca este mai multa materie, mi se pare totul mult mai clar si exact.