| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Sunt la Liceul Tehnologic Lazar Edeleanu Ploiesti, mi-am inghetat clasa a11-a adica anul asta. Vreau sa ma transfer la Colegiul de Arta "Carmen Sylva" Ploiesti profil arte plastice anul viitor si vreau sa stiu daca conteaza cu ce medie am terminat a10-a.Am talent la desen si pot face pregatire pentru probele acelea 2.Trebuie sa dau diferente sau cum? Multumesc! big grin

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Nu ai întrebat direct la școală, unde vrei să te transferi? Da, posibil ca să conteze, pentru că în funcție de medie și locuri rămase libere după admiterea din vară, poți fi sau nu acceptată la noua școală! Dar, norocul tău este că artele nu prea sunt căutate, mediile de admitere nu sunt prea mari și mai rămân locuri libere! Succes!