| Swwetly a întrebat:

Hei TPU, am mare nevoie de ajutorul vostru! Sunt la profil tehnic la fabricarea produselor din lemn trec în clasă a11a și am de dat bacul romana, mate, chimie, fizica sau bio la alegere, iar eu la mate nu știu nimic, nimic nici împărțiri sa fac nu mai știu.Și m-am gândit să mă mut la un alt liceu care nu pune baza pe matematica sa pot lua bacul sa îl dau la romana, istorie și logică dar îmi este foarte frica că nu mă voi descurca și vor rade copiii de mine daca nu învăț având în vedere că e un liceu mai bun. Știu că am posibilitatea să mă mut dar nu știu cum să fac, mă duc direct la secretariat?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ca sa te muti la un liceu de alt profil trebuie sa dai niste examene de diferente. Mergi la liceul respectiv sa te interesezi cand si din ce se dau. Ar trebui sa existe locuri libere la acel liceu ca sa te poti muta.

| Kayn221 a răspuns:

Decat sa te chinui sa inveti pentru materiile pe care nu le-ai facut. eu zic sa faci ceva pregatire la mate.
Nu e mare bataie de cap, faci cu un profesor si eventual cu un prieten din clasa, sa invatati amandoi.
De un 5 inveti rapid. Logica nu e atat de usoara precum crezi, pot zice ca e mult mai spurcata decat matematica daca nu ai facut pana acum.