| maro a întrebat:

Hei TPU am media 8.49 si as vrea sa pun asa
1 Matei Basarab
2 Mihai Eminescu
3 Octav Onicescu

Credeti ca am sanse sa intru la basarab? sau eminescu am auzit ca o sa scada mult meedile anul asta

2 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

Poate ne zici si in ce oras sunt liceele astea, noi nu suntem ghicitori si nu exista liceele astea doar intr-un oras din toata tara

| Dyana1000 a răspuns:

Presupunand ca aceste licee sunt in Bucurestii:
1. La Basarab, anul trecut, ultima medie a fost 8, 86
2. La Eminescu, anul trecut, ultima medie a fost 8, 61 (deci poti spera)
3. La Onicescu, anul trecut, ultima medie a fost 8, 04
Toate mediile astea sunt la profil de real, la uman, mediile sunt cu aproximativ 50 de sutimi mai mari.