| DeniiiD a întrebat:

Am nevoie de niste idei (nu de alta dar am ramas in pana laughing ) pentru un discurs de sf de clasa a VIII-a. Sunt clasa a VII-a si mi-ar trebui un discurs de ramas bun. Mersi! Dau funda pentru cele mai bune idei iar restul vot.

2 răspunsuri:
| Grimalkin a răspuns:

Sincer cel mai bine iti pui mintea la contributie cu colegii eventual si scrieti voi un discurs. Chestiile astea trebuie sa aiba o nota de personalitate, nu poti lua dintr-un discurs de exemplu "Profesorul X, imi dadea note mici desi stiam, dar ii multumesc ca m-a ambitionat", daca nu ai un prof de genul in scoala. Ar trebui sa spui cate ceva despre profesori, scoala, colegi. Poti incepe cu ce credeai cand ai fost in prima zi de scoala, sentimentele de atunci, cum v-ati schimbat (tu si colegii) etc. Sper ca te-am ajutat cat de cat puppy dog eyes

| aylyn_2380 a răspuns:

Asta caut si eu ca disperata pana am gasit o persoana care zicea asa: sa multumim profesoriilor sa spune pareri din ani ce peripetii ce le doresti mai departe colegilor si chestii eu il am miercuri tu?