| rareslovesportugal a întrebat:

Am o intrebare pentru voi. Ce credeti daca voi incepe sa invat germana, suedeza chineza si engleza? Mie imi plac foarte mult aceste limbi, dar spuneti-mi va rog, ce limba romanică sa invat? As vrea sa invat portugheza, dar nu sunt sigur. Spuneti-mi ce parere aveti despre limbile de mai sus si ce limba romanica sa invat.
Multumesc! :-)

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cel mai usor se invata italiana.Totusi este de preferat franceza fiind limba unei mari culturi.

| bobosf a răspuns (pentru mira):

Eu unul as alege germana, ca limba de viitor, cum se plateste. arunca o privire peste lectiile de aici http://germanagratis.ro/ si vezi daca crezi ca te vei descurca cu limba germana sa o inveti.

| mdany a răspuns:

Pentru viitor limba germana si engleza sunt cele mai bune optiuni.