| SkrillexS a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva titluri de poezii care sunt despre frunze sau cu frunze. Nu foarte lungi dar nici scurte.
Dau funda. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Ramo2002 a răspuns:

Frunză ruginie, poezie de Ioana Voicilă Dobre; Frunzele tale, poezie clasică de Tudor Arghezi; O frunză aproape, poezie de Valeriu Barbu; Vis, poezie de Ileana Mălăncioiu; Sper ca te-am ajutat! big grin

| Pisicutzataa a răspuns:

De obicei, pe TPU nu se pun întrebări de teme.Accesează site-ul asta http://brainly.ro
1.Te loghezi sau îți faci cont;
2.Pui imtrebarea;
3. Aștepți să ți se raspunda;
4.Desemnezi câștigătorul prin coroniță.
Sper ca ti-am fost de folos!
Sănătate!