| Gerard9965 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o mica problema...La indemnul doamnei profesoare m-am inscris la Bilingv Engleza, desi eu stiam ca imi ptre doresc.
Maine am examenul. Am lucrat variante, m-am descurcat cat de cat...dar ma simt in acest moment cel mai prost om din lume. Va rog, spuneti-mi ce trebuie sa-mi repet in principal, stiu conditionalele si timpurile verbale.
Va rog, sa-mi lasati modele si bareme.
Dau funda!
Lucrez contra timp

3 răspunsuri:
| Gerard9965 explică:

La speaking mamlasa sa merg in banca cateva minute sau ma pune direct? Am auzit de la o fata ca am avea 15 minute la dispozitie...mi.e frica pentru ca sunt printre primii. Litera B

| AriKristine a răspuns (pentru Gerard9965):

Da, te duci in banca si ai o ciorna pe care sa iti scrii ideile, si te lasa 10-15 minute. Dupa te duci sa vorbesti si poti sa te uiti si pe foaie

| AriKristine a răspuns:

Pai cam pe asta se pune accent, pe timpuri si conditionale, dar din cate stiu eu ai 2 probe: speaking si writing. Fa si la speaking ceva variante