| Marocco a întrebat:

Hei, TPU! As dori ajutor cu cateva informatii in privinta admiterii la medicina la UMFCD. Eu nu stiu sigur daca este asa, dar, din discutii, mi-a fost dat de inteles ca grilele de la admitere sunt in culegeri. Stiu ca exista culegeri cu grile, dar nu stiu daca din ele vor fi toate intrebarile. Ar putea cineva sa ma lamureasca, va rog? Stiu ca fiecare facultate are culegerea si cartile ei, dar nu detin destule informatii in aceasta privinta.

Răspuns Câştigător
| Rotazi a răspuns:

Concursul este pentru toate locurile. De la cea mai mare medie, descrescator, pana se completeaza locurile bugetate. Apoi, tot descrescator, la plata, pana se completeaza locurile scoase la concurs.

4 răspunsuri:
| Rotazi a răspuns:

Tu vrei sa inveti grilele pe de rost? Nimeni nu mai face meserie cu adevarat?

| Marocco explică (pentru Rotazi):

Nu vreau sa invat pe de rost. Vreau sa stiu la ce sa ma astept.

| Rotazi a răspuns (pentru Marocco):

Daca inveti din carte, logic nu memorat fara sa intelegi, poate sa fie orice test si il vei trece.
Stiu o doctorita care a invatat pe de rost grilele pentru rezidentiat. A raspuns "la perfectie" numai ca a inceput totul cu un rand mai jos. Nici nu si-a dat seama, asa de nepregatita era. Bineinteles ca nici un raspuns nu a fost bun in aceste conditii. Iata ce inseamna memorarea grilelor! Ca sa nu mai spun cat de nepregatit esti ca medic. Multi ca ea asteapta ca bolnavul sa vina cu diagnosticul de acasa. Eventual si tratamentul, ei sa puna numai parafa. Si atunci, la ce mai exista astfel de medici?

| Marocco explică (pentru Rotazi):

Nu aveam de gand sa fac asta, oricum laughing Si inca ceva, concursul este doar pentru locurile finantate? Sau daca nu iei la buget te baga automat la plata? Poate tu stii mult mai bine.

| Rotazi a răspuns (pentru Marocco):

Concursul este pentru toate locurile. De la cea mai mare medie, descrescator, pana se completeaza locurile bugetate. Apoi, tot descrescator, la plata, pana se completeaza locurile scoase la concurs.