| LAURENTIU_7292 a întrebat:

as vrea sa zic ca m-am saturat sa stau pe facebook toata ziua si sa nu fac nimica, si as vrea niste sfaturi, cum ar fi as vrea sa fac ceva constructiv pentru mine, si sa fie distractiv, oare ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii activ chiar aici, pe site!
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Jocuri de logică, lasă facebook-ul, scrie, citeşte mult, joacă ceva.
Te pup!

| Epigonul a răspuns:

Citeste o carte si continua cu asta!

| LAURENTIU_7292 explică (pentru Epigonul):

Am inceput sa citesc Ion!

| Epigonul a răspuns (pentru LAURENTIU_7292):

Bravo,este o carte buna, am citit-o si eu acum vreun an, din plictiseala dar si pentru ca aveam nevoie de ea la scoala.Alt sfat nu stiu sa-ti dau. Apuca-te de un sport ceva,sa ai o activitate zilnica,eu personal merg la sala o ora,doua pe zi,astfel mai reusesc sa ma desprind putin, iar in restul zilei daca nu ies afara, ori vizionez seriale/filme/desene animate, ascult muzica, sau sunt pe aici.

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Buna happy
ce sa iti recomand? Citeste carti. Iti pot recomandda din plin, pentru orice varsta ai avea; Asculta muzica ( si aici la fel); Creeaza-ti un blog. Creeaza-ti un grup de prieteni, cu care sa iti petreci timpul liber. Viziteaza diferite magazine, si uiat-te la articole; poate iti place ceva. Incearca sa joci Conquistador ( joc de cultura genrala); creeaza-ti un site/blog. Specializeaza-te intr-un domeniu si informeaza-te pana esti saisfacut de cunostiintele tale. Joaca sah laughing Sau... ffa-ti o colectie ( de servetele, actibilduri; timbre; capace de sticla; etichete...). Fa-ti curat in casa. Incepe un curs de inot, sau chitara, pian, echitatie, design vestimentar, tatru; stiu si eu. Sper ca te-am ajutat.

| aquarising a răspuns:

Iesi in oras cu prietenii.
sau
Gasesteti un hobie[ ciclismul, cititul, inotul etc.].

=)