| Darius20071109 a întrebat:

Azi dimineață la școală din greșeală am sunat la 112 când a răspuns doamna m-am speriat și am închis imediat. Am auzit că pot fi exmatriculat sau să îmi scadă nota la purtare sau să îmi vina o amendă între 200-1000 lei

Ajutor!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Dintr-o greseala, si mai ales ca n-ai facut glume pe seama lor, nu se intampla nimic. Daca te intreaba spui frumos ce s-a intamplat si gata. Daca spuneai ceva, glumeai, injurai, parintii tai puteau primi amenda si tu te alegeai cu nota scazuta la purtare. Dar asa nu-i bai.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu vei păți nimic.
A fost o greșeală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia nu știu că ai sunat să faci mișto. Dând o să-ți apară la poartă poliția, salvarea și pompierii, nu întreba de ce. Ei află că ai sunat aiurea și normal că primești o amendă. În locul tău putea suna o persoana cu probleme reale, persoană care putea avea nevoie de ajutor.
Nu știu cum ai putea tasta din greșeală 112.