| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, cica s-a dat legea ca telefoanele mobile sa fie depozitate intr-un recipient special pana la finalul orelor. Se va pune in aplicare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a adoptat inca nici o prevedere legala in acest sens.
Este vorba de o propunere a ministrului educatiei nationale, privind includerea unei asemenea prevederi in Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor şcolare din învăţământul preuniversitar, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016.
Nu se stie inca daca si cand va fi adoptata o asemenea prevedere, vom afla cand va fi publicata in M.Of.

| Illuminati2016 a răspuns:

Nu stiu dar poti sa iti duci un telefon de backup

| RoxiiIoana a răspuns:

Va fi pusa in aplicare, inca nu se stie cand. La scoala mea a inceput acest "obicei" de la inceputul lunii decembrie.