| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie facultăți din România care "au mult contact cu exteriorul"? Prin asta mă refer la schimburi de experiență, parteneriate etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam toate sunt partenere cu Erasmus și Work & Travel.

| Osneros a răspuns:

Dacă tot vrei "contact cu exteriorul", nu-i mai simplu să mergi direct la sursă?

| Zorn a răspuns:

Mai nou, majoritatea facultatilor au astfel de parteneriate. In special in, cadrul UBB, al Universitatii din Bucuresti, al UVT, al Politehnicii, al Universitatii A.I. Cuza din Iasi etc.