| Ary99999 a întrebat:

Hei TPU, daca sunt la un liceu profesional, ma pot duce la un liceu normal pe alt profil?

Răspuns Câştigător
| JaneEyer a răspuns:

Da, te poţi transfera. Trebuie să depui cerere la unitatea de învăţământ din care faci parte, care apoi trebuie aprobată de ambele licee. De asemenea, la unele profile va trebui să dai un test pentru a putea să te transferi.

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Da. Trebuie să mergi la secretarul unității de învățământ la care vrei să te transferi.

| AlexisJohn17 a răspuns:

Nu merge. De la liceu normal poți sa mergi la cel profesional, dar de la cel profesional la normal nu merge.