| Alejandra4785 a întrebat:

De ce ar trebui sa ma apuc mai intai inainte de a invata limba engleza? De gramatica sau sa invat cuvinte?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

O limba se invata cum ai invatat prima limba
1 invatare cuvinte
2 pronuntae corecta
3 citire
4 scriere
vrei un curs gratis de engleza?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incepe sa inveti cuvintele si transcrierea lor fonetica.Cum poti invata gramatica daca nu stii ce inseamna cuvintele folosite in fraza, propozitie etc?

| Lolităăăă a răspuns:

Sa inveti cuvinte, dupa gramatica.happy

| Linnet a răspuns:

Ar trebui să înveți ceva cuvinte pentru a putea forma propoziții simple. După care să înveți gramatica. Fără un vocabular bogat nu poți spune că știi o limbă străină.

| Ionut_Terraa_1993 a răspuns:

Cuvinte dupa gramatica

| Claudiu_Pubi_1987 a răspuns:

Cuvinte dupa gramatica! Succes!